Jaką poduszkę wybrać dla dziecka?

Wielu rodziców zastanawia się: jaką poduszkę wybrać do pokoju mojemu dziecku? Pytanie jest niezwykle trudne, ponieważ poduszka powinna spełniać oczekiwania dziecka. Do tego dochodzą preferencje zdrowotne – jeśli dziecko jest alergikiem, nie sprawdzi się poduszka z pierza. Zatem, jakie czynniki należy wziąć pod uwagę, gdy chcemy wybrać poduszkę dla dziecka?

Zakup pierwszej poduszki

Fizjoterapeuci jasno wskazują, że decyzję o spaniu na miękkiej poduszce powinno podjąć samo dziecko. Dziecko wtedy wysyła jednoznaczne sygnały, że na przykład poduszka typu „poduszka twarz” będzie mu potrzebna. Jak to rozpoznać? Dziecko wtedy kładzie główkę na kocyku, kołderce lub pluszowych zabawkach. Takie zachowania najczęściej pojawiają się w drugim roku życia dziecka. To dobry czas, aby zrezygnować, z dziecięcego łóżeczka i kupić łóżeczko na przykład z małą drabinką. Takie produkty i inne można z łatwością zakupić w sklepie internetowym. Wystarczy skorzystać z przeglądarki i wpisać właściwe frazy typu „leżak prezent” czy „poduszka twarz”. Warto pamiętać, że dziecko nie będzie komfortowo spało, tylko na jednej poduszce dlatego najlepiej kupić od razu kilka. Przykładowo kupując poduszki dla dziewczynek, warto kupić kilka poduszek z wróżkami czy kwiatkami.

Jaka poduszka dla małego dziecka jest najlepsza?

Najlepsza poduszka dla dziecka to taka, która jest płaska oraz miękka. Produkty cechujące się elastycznością oraz twardością powinny być raczej wybierane na późniejszym etapie rozwoju dziecka. Kupując poduszki dla dziewczynek oraz chłopców należy wziąć pod uwagę odpowiednie wymiary. Na powierzchni poduszki powinna układać się główka bez ramion. Zakupiony produkt powinien wspierać naturalne ułożenie kręgosłupa. Ten aspekt jest szczególnie ważny podczas rozwoju prawidłowej postawy naszego dziecka. Jak już wcześniej wspominaliśmy, warto wciąż pod uwagę to czy dziecko nie jest alergikiem. Dlatego, najlepiej sprawdzą się poduszki przeciwalergiczne oraz te wykonane z naturalnych surowców. Największą miękkość zapewniają jedwab oraz mikrowłókna.