Jakie firanki zakupić do pokoju dziecka?

Pokój naszego malucha powinien być urządzony w taki sposób, aby miło tam spędzał czas. Zatem trzeba zwrócić uwagę na wiele aspektów, aby nasze dziecko w swoim pokoju czuło się komfortowo oraz bezpiecznie. Ważne są również drobne elementy tj. firany. O tym elemencie właśnie jest poświęcony niniejszy artykuł. Jak dobrać odpowiednie firany do pokoju dziecka?

Jakie modne firanki do pokoju dziewczynki wybrać?

Jakie firanki wybrać dla córeczki? Dziewczynki zazwyczaj chcą czuć się w swoim pokoju jak prawdziwe księżniczki. Rekomendowane są zatem kolorowe ozdoby np. firany w kwiaty. Obecnie modne firanki do pokoju dziewczynki są wykonywane z różowych tkanin. Kupując takie firany, będzie to strzał w dziesiątkę. Dobrym wyborem są również firanki, na których prezentowane są różne postacie z bajek i seriali dla dzieci. Dziewczynki uwielbiają zwłaszcza te propozycje, w których dominują wróżki, królewny czy superbohaterki o nadprzyrodzonych mocach. Na rynku takie firanki oferują zarówno stacjonarne sklepy, jak i te internetowe. Asortyment jest naprawdę szeroki, a więc każdy znajdzie coś dla siebie. Przykładowo, jeśli bardziej cenisz sobie wygodę i wybierasz sklep internetowy, wystarczy wpisać w lupkę odpowiednie frazy np. firany w kwiaty, a po chwili strona producenta przekieruje Cię do takich produktów.

Jakie firanki będą odpowiednie do pokoju chłopca?

Kupując firanki dla synka, należy kierować się podobnymi zasadami opisywanymi w sekcji powyżej. W pokoju chłopca sprawdzą się również dekoracje pełne kolorów, wzorków oraz ozdobień. Należy jednak wybrać nieco inne motywy przewodnie, które z pewnością powinny pokrywać się z zainteresowaniami dziecka. Jeśli synek ogląda bajki o superbohaterach, to takie firanki z pewnością mu się spodobają. Na rynku jest mnóstwo modeli firanek z bohaterami tj. Superman, Batman czy Kapitan Ameryka. W sklepach nie brakuje również firanek z motywami sportowymi. Jeśli Twoje dziecko interesuje się piłką nożną lub koszykówką, to z pewnością znajdziesz w jakimś sklepie takie tematyczne firanki.