Jakie obrusy do salonu w nowoczesnym stylu?

Szukasz właściwego obrusu do nowoczesnego salonu, jednak ilość wzorów powoduje ból głowy? Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ na polskim rynku jest mnóstwo producentów obrusów. W tym artykule podpowiadamy, jaki obrus najlepiej pasuje do nowoczesnego salonu.

Obrusy do salonu nowoczesnego

Wybierając tekstylia do salonu, należy zwrócić uwagę na ich wymiar. Dlatego trzeba przygotować się na margines 20 cm z każdej strony, który zagwarantuje estetykę oraz równe rozkładanie się tkaniny. Obrusy do salonu, które są nowoczesnym stylu, powinny zabezpieczać błąd przed odbarwieniami oraz zarysowaniem. Z drugiej strony powinny one być proste w czyszczeniu i zapewniać minimalną odporność na plamy. Przy wyborze obrusu należy zwrócić uwagę na kolorystykę, która powinna być dopasowana do koncepcji wystroju. Z tego względu obrusy w kratę nie zawsze będą pasować do wnętrz, gdzie nie ma żądnych wzorów, nawet na firanach. Szczególną uwagę należy zwrócić uwagę przy wyborze okrycia do salonu urządzonego w stylu minimalistycznym. W tej aranżacji, obrusy tzw. pełne, bardzo często odgrywają dużą rolę w kontekście całej dekoracji.

Spójne z wnętrzem obrusy do salonu

Obrusy do salonu są niezwykle istotnym elementem każdego salonu czy otwartej jadalni, która jest zintegrowana z salonem. Jeśli utrzymamy zintegrowaną aranżację i obrus będzie tworzył spójną całość z salonem, wtedy nasz dom uzyska harmonię. W pierwszej kolejności, przy wyborze obrusa dopasować wymiary, tak aby 20 cm zwisało z ławy. Obrusy w kratę również są objęte taką zasadą. Znając już wymiary, można swobodnie przejść do rodzaju tkaniny, z której zostanie wykonany dany obrus. Na uwagę zasługują w szczególności obrusy z lnu, które cechują się wytrzymałością. Niestety jednak materiał tego typu jest trudny w czyszczeniu. Bawełniane obrusy z kolei się mało gniotą, lecz szybko tracą swoje pierwotne barwy. Dlatego najważniejsze, aby obrus współgrał estetycznie z wnętrzem oraz był elegancki.