Jakie zasłony wybrać do pokoju dziecięcego?

Jesteś w trakcie dekorowania pokoju dla swojego dziecka? Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, jakie zasłony dla dzieci wybrać. Podpowiadamy, jakie kolory są najmodniejsze oraz jakie tkaniny są najlepsze.

Zasłonka dziecięca – jaka tkanina będzie najlepsza?

Każda zasłona dla dzieci musi być nie tylko ładna, lecz także praktyczna. Pełnią one bowiem dwie najważniejsze funkcje – praktyczną oraz dekoracyjną. Kupując produkt, który jest wynikiem połączenia tych dwóch aspektów, wtedy z pewnością nasz wybór będzie prawidłowy. Zazwyczaj zasłony dla dzieci są pełne kolorów. Bardzo rzadko zasłony dedykowane dzieciom są jednokolorowe. Najlepiej, jeśli zasłonka dziecięca będzie wykonana z delikatnej tkaniny z ciekawymi wzorami. Najczęściej wybór rodziców pada na bohaterów z bajek. Zasłonka dziecięca może również odzwierciedlać zainteresowania dziecka. Jeśli kilkulatek interesuje się piłką nożną, wtedy sprawdzą się zasłonki z piłkami czy piłkarzami. Dziewczynki najchętniej poproszą o zasłonki z misiami, kotkami, wróżkami czy kwiatkami. Czas rozwinąć aspekt praktyczny. Rodzice, kupując zasłonki, muszą pamiętać, że będą one używane nie tylko w nocy, lecz także w dzień. Jak wiadomo, dzieci uwielbiają popołudniowe drzemki. Z tego względu warto postawić na tkaninę, która będzie ograniczała promienie słoneczne w słoneczny dzień. Takie modele są oczywiście dostępne i są one wykonane z tkaniny typu blackout.

Zasłonka dziecięca – jaki kolor wybrać?

W dziecięcym pokoju najlepiej sprawdzą się jasne zasłony o barwach pastelowych i jasnoszarych. Przy wyborze kolorystyki, warto wciąż pod uwagę ogólną kolorystykę pokoju. Wtedy zasłonka dziecięca będzie współgrać z całym pokojem. Jeśli pokój naszego dziecka został pomalowany na kolory pastelowe, no to zasłonki granatowe nie będą pasować. Trzeba pamiętać, że aranżowanie pokoju dziecka to pierwsza lekcja dekorowania. Jeśli wszystkie elementy znajdujące się w pokoju będą odmiennej barwy, wtedy pokój nie będzie przytulny.