Poduszki świąteczne – różne pomysły

Jedną z wielu przyjemnych części Świąt Bożego Narodzenia jest przystrajanie mieszkania czy domu. Domownicy wtedy mogą oddać się dekorowaniu i stworzyć piękne aranżacje. Zazwyczaj dekorowane są kuchnie oraz salon, a co w takim razie z sypialnią? W takim pomieszczeniu sprawdzą się poduszki świąteczne. Sprawdź, jakie są nasze propozycje.

Poduszki świąteczne – udekoruj swoją sypialnię

Szukając poduszek do swojej sypialni, możesz kierować się zasadą: im więcej, tym lepiej. Poduszki w sypialniach są bardzo pożądane, ponieważ zwiększają nie tylko stylistykę takiego pomieszczenia, ale także komfort podczas siedzenia czy spania. Jeśli jesteś fanem kolorowych, typowych świątecznych dekoracji, zakup poduszki lub poszewki z białymi akcentami i zimowymi aplikacjami. Wzory i takie elementy z pewnością dodadzą świątecznego klimatu. Poduszki świąteczne tego typu są bardzo kolorowe, dzięki czemu rzucają się w oczy. To tylko kilka propozycji. Na rynku podczas świąt coraz więcej osób kupuje poduszki literki. Wybór jest naprawdę spory od A do Z, dlatego każdy wybierze coś dla siebie. Oprócz tego wzrósł popyt na poduszki w stylu rustykalnym, skandynawskim oraz angielskim. Wszystkie trzy style znacznie się od siebie różnią. Poduszki świąteczne w stylu rustykalnym są zazwyczaj bawełniane lub z lnu, a motywem przewodnim jest gwiazda betlejemska, świerk czy jemioła. Poduszki wyprodukowane na styl skandynawski są minimalistyczne, lecz także przytulne. Jeśli lubisz ozdoby tego typu to, wybierz poduszki w stonowanych barwach. Podczas świąt doskonale sprawdzą się poduszki z ozdobami ośnieżonych gałązek wraz z szyszkami. Na poduszkach w stylu angielskim królują motywy roślinne czy stroiki. Jest to dość specyficzny klimat, dlatego najlepiej się sprawdzi w domach czy mieszkaniach kreowanych na sielski klimat.

Poduszki DIY

Jeśli nie chcesz kupować gotowych produktów, możesz zrobić samodzielnie takie poduszki. Wystarczy mieć gładkie poduszki lub poduszki literki i ponaszywać na nie odpowiednie aplikacje. W sklepach znajdziemy mnóstwo naszywek w kształcie bombek czy choinek.