Rolety czy zasłony do pokoju dziecięcego?

Rolety oraz zasłony do pokoju dziecięcego to ważne elementy aranżacyjne. Zazwyczaj do pokoju dziecka wybierane są zasłony czy rolety o wesołej kolorystyce. Należy także zwrócić uwagę również na praktyczną stronę takich elementów. Sprawdź, jakie zasłony i rolety wybrać do dziecięcego pokoju.

Rolety dziecięce

Wybierając rolety dziecięce w stylu rzymskim, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów. W roletach tego typu boczne taśmy powinny oddawać elegancki efekt. Dzięki temu rolety dziecięce będą łatwo sterowane i stabilniejsze, co przełoży się również na większe bezpieczeństwo. Plastikowe pręty przecinają w poziomy sposób roletę, w takich samych odstępach. Ukryte rolety w tunelach zapobiegają marszczeniu się tkaniny. Jeżeli zdecydujemy się na podszycie pod spodem, wtedy rolety przepuszczą mniej światła, a lewa strona będzie wyglądała estetyczniej. Taki zabieg jest rekomendowany, jeśli rodzice bardziej zwracają uwagę na estetykę niż na zabezpieczenie dziecięcego pokoju przed promieniami słonecznymi.

Zasłony dziecięce to kolejna propozycja, jeśli nie chcemy montować dedykowanych rolet, ponieważ dom znajduje się w miłej i bezpiecznej okolicy. Na polskim rynku jest ogromny wybór takich zasłon. Przykładowo, jeśli dziecięcy pokój ma barwy brązu lub pomarańczy z łatwością można zamówić zasłony karmelowe. Jeśli nasze dziecko ma problemy ze snem, warto zakupić zasłony, które przepuszczają w małym stopniu promienie słoneczne. Wiele rodziców decyduje się również na połączenie dwóch odmiennych wzorów na jednej tkaninie. Co więcej, takie zasłony do pokoju dziecięcego można uszyć samodzielnie i nie wymaga to szczególnych umiejętności. To naprawdę nic trudnego. Wystarczy do istniejącej już zasłony przyszyć inną tkaninę. Całe połączenie można zamaskować taśmą o odpowiednim kolorze. Wiele rodziców decyduje się na taki zabieg, gdy stare zasłony tracą swój pierwotny kolor. Nałożenie kolejnej warstwy nada zasłonom w pokoju dziecięcym drugie życie. Tym samym, wcale nie musimy pozbywać się poprzednich zasłon.