Zasłona, jako ważny element dekoracyjny w pokoju dziecięcym

Jesteś w trakcie aranżacji pokoju swojego dziecka i zastanawiasz się jakie zasłony dla dzieci zakupić? Przede wszystkim dekoracja tego typu powinna mieć poszczególne cechy. Poniżej podpowiadamy czym kierować się przy wyborze zasłon do dziecięcego pokoju.

Zasłona dziecięca, jako ważna dekoracja do pokoju

Zazwyczaj aranżując sypialnię lub salon, zawsze wybieramy odpowiednie zasłony pasujące do stylu pomieszczenia. Taką strategię, należy przyjąć również w sytuacji wybierania zasłon do pokoju dziecięcego, które będą cechowały się atrakcyjnością. Zasłona dziecięca powinna zatem pasować do stylu oraz kolorystyki wnętrza, w których przebywa maluch. Warto jednak pamiętać, że zasłony dla dzieci nie pełnią tylko funkcji dekoracyjnej, lecz także muszą wykazywać się praktycznością. Wybierając zasłony dla malucha, należy się kierować chęcią zapewniania jak największej osłony przed promieniami słonecznymi podczas zabawy. Funkcjonalne zasłony dla dzieci powinny umożliwić również w szybki sposób zaciemnienie wnętrza w trakcie snu dziecka. Na rynku można znaleźć zasłony zaciemniające, półzaciemniające, półprzezroczyste oraz przezroczyste pełniące funkcje firanek. Wszystkie wymienione rodzaje zasłon mogą być montowane do karnisza na kółeczka czy żabki.

Jak dopasować kolor i wzór zasłony dla dzieci?

Dzieci lubią ciekawe wzory i żywe kolory, dlatego zasłony dla dzieci muszą pasować do koloru tapety, ścian oraz mebli. Nie jest to proste zadanie, jednak na rynku jest wielu producentów oferujących wiele wzorów, dlatego każdy rodzic znajdzie odpowiednią propozycję spełniającą oczekiwania dziecka. Jeśli chcemy wprowadzić dobrą energię do pokoju dziecka, warto wybrać zasłony dla dzieci o jaskrawych barwach. Popularne są również zasłony prezentujące różne motywy z bajek. Montując, takie zasłony sprawimy, że pokój naszego dziecka będzie wyjątkowy i pogodny. Wybór powinien być oczywiście uzależniony od płci dziecka. Dla chłopców poleca się zasłony z motywami sportowymi, natomiast dziewczynkom warto zawiesić zasłony z motywami serc czy kwiatków.